Oddíly:

13.oddíl
26.oddíl
27.oddíl
28.oddíl
 
Mustang
 

26.oddílDvacetšetka

Jsme skautský oddíl z Liberce, který je určen pro všechny kluky od 9 do 15 let, kteří se chtějí poznat nové věci, pracovat na sobě a hlavně získat skvělou partu kamarádů. Během školního roku se scházíme každý pátek na schůzkách, kde nejen hrajeme hry, ale snažíme se i něco užitečného naučit. Navíc každý měsíc pořádáme jednu výpravu, při kterých zažijeme nejednu srandu a dobrodružství. Celý rok pak vrcholí třítýdenním táborem v tee-pee.

Program, který pro děti organizujeme je kromě zábavy zaměřen i na získávání nových dovedností, znalostí a postojů. Samozřejmě se snažíme postupovat tak, aby děti měly pocit, že se nic neučí a v průběhu zábavy přitom získaly něco, co se jim může v životě hodit. V tomto snažení nám
výraznou měrou pomáhá i tzv. Skautská stezka.

Během výprav a schůzek navštěvujeme různá zajímavá místa. Snažíme se, aby si z nich děti odnesly zážitky, jaké si běžný návštěvník neodnese. Jako příklad můžeme uvést prohlídku pevnosti Stachelberg, při které jsme získali relikvii do celoroční hry, hrad Grabštejn, v jehož sklepeních nás uvěznili vojáci z fantasy světa nebo velmožský dvorec Wothanburg, kde jsme vypomáhali se stavbou. Kromě toho podnikáme různé outdoorové aktivity. Jezdíme na běžkách, slaňujeme, jezdíme na lodích, pouštíme draky, plaveme, putujeme se stany a tak dále a tak dále.

V programu také věnujeme prostor kreativním činnostem. Učíme se fotografovat, točit video, inscenujeme divadelní scénky, malujeme obrazy, stavíme sochy, zpíváme, hrajeme, skládáme básně, nahráváme „rozhlasové hry“ a kdo ví co ještě.

Čas od času se také účastníme dobročinných akcí a akcí pro veřejnost. Z minulých let můžeme jako příklad uvést Den zdraví s VZP.

Tradičně každý rok pořádáme celoroční hru. Spočívá to v tom, že jednotlivé akce jsou od určité doby tématicky zaměřeny. Na určitou část roku a hlavně tábor se tedy stáváme Egypťany, elfy, vojáky, prchajícími vězni, kouzelníky, hledači záhad, členy týmu hvězdné brány a tak všelijak podobně.
Více informací se můžete dozvědět na našich internetových stránkách 26.mustang-lbc.cz.
V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Aik - Jan Ječmeň
vedoucí oddílu

Oddílové fotky